Zintegrowany Informator Pacjenta

Chcesz poznać historię swoich wizyt u lekarza lub dowiedzieć się, ile kosztowało twoje leczenie? A może chcesz sprawdzić swoje zrealizowane recepty? Wszystkie te informacje znajdziesz w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Sprawdź, jak z niego skorzystać.

Informacja o usłudze

Czym jest Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP)

ZIP to ogólnopolski serwis dla pacjentów, który udostępnia dane gromadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Kto może korzystać z ZIP

Każdy, kto jest ubezpieczony.

Czego dowiesz się z ZIP

W ZIP uzyskasz dostęp do informacji na temat:

  • swojego leczenia i udzielonych ci świadczeń,
  • zrefundowanych leków,
  • kosztów swojego leczenia,
  • odprowadzonych składek,
  • prawa do świadczeń zdrowotnych,
  • deklaracji w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ),
  • swojego miejsca na liście oczekujących na poradę lekarską czy przyjęcie do szpitala (w zakresie niektórych świadczeń).

W serwisie skorzystasz również z prostej wyszukiwarki placówek, w których otrzymasz pomoc medyczną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak założysz konto w ZIP

Aby założyć konto w ZIP, złóż wniosek. Możesz to zrobić na 2 sposoby:

Ile będziesz czekać

Twoje konto zostanie założone od razu. Dostęp do danych o swoim leczeniu uzyskasz po minimum 24 godzinach. Potem system będzie aktualizować je raz na dobę.

Pamiętaj, że dane dostarczają placówki medyczne, w których korzystasz ze świadczeń zdrowotnych. W ZIP mogą pojawić się nawet po 2 miesiącach od twojej wizyty.

Informacje dodatkowe

Masz pytania lub wątpliwości? Więcej informacji znajdziesz na stronie ZIP przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się ze swoim oddziałem wojewódzkim NFZ. Możesz też napisać e-mail na adres zipinfo@nfz.gov.pl.

Odwiedź stronę ZIP

Informacje

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 grudnia 2017 r. w sprawie sposobu, trybu i terminów występowania do Narodowego Funduszu Zdrowia oraz udostępniania przez Narodowy Fundusz Zdrowia świadczeniobiorcy informacji o prawie do świadczeń opieki zdrowotnej oraz o udzielonych mu świadczeniach (Dz.U. z 12.12.2017 r., poz. 2297)