Bezpieczeństwo serwisu

Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

  1. Gdy przesyłasz nam swoje dane, korzystamy z protokołu HTTPS. Dzięki temu Twoje dane są zaszyfrowane - to znaczy, że nikt niepowołany ich nie przeczyta.
  2. Zaszyfrowane dane podpisujemy certyfikatem SSL, który zapewnia bezpieczeństwo transmisji - czyli przesyłania danych z Twojego komputera do naszego systemu. Podobne certyfikaty stosują banki, żeby zabezpieczyć transakcje internetowe (na przykład przelewy).
  3. Pamiętaj, zanim wpiszesz swoje dane, upewnij się, że w pasku adresu przeglądarki widzisz zamkniętą kłódkę, zaś adres strony zaczyna się od https. Masz wtedy pewność, że korzystasz z autentycznego serwisu OBYWATEL.GOV.PL.
  4. Gdy konieczne jest potwierdzenie Twojej tożsamości, korzystamy z profilu zaufanego na platformie ePUAP. Jest to oficjalny sposób na potwierdzenie tożsamości obywatela.  Więcej o profilu zaufanym przeczytasz na stronie epuap.gov.pl.
  5. Serwis jest zabezpieczony między innymi przez firewall, urządzenia zabezpieczające serwer, urządzenia szyfrujące oraz fizyczne środki bezpieczeństwa. Dostępu do danych udzielamy jedynie tym pracownikom i podmiotom, które muszą mieć do nich dostęp, aby je przetwarzać wyłącznie w celach opisanych w polityce prywatności.