Bezpieczeństwo serwisu

Dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych.

  1. Gdy przesyłasz nam swoje dane, korzystamy z protokołu HTTPS. Dzięki temu twoje dane są zaszyfrowane - to znaczy, że nikt niepowołany ich nie przeczyta.
  2. Zaszyfrowane dane podpisujemy certyfikatem SSL, który zapewnia bezpieczeństwo transmisji - czyli przesyłania danych z twojego komputera do naszego systemu. Podobne certyfikaty stosują banki, żeby zabezpieczyć transakcje internetowe (na przykład przelewy).
  3. Pamiętaj, zanim wpiszesz swoje dane, upewnij się, że w pasku adresu przeglądarki widzisz zamkniętą kłódkę, zaś adres strony zaczyna się od https. Masz wtedy pewność, że korzystasz z autentycznego serwisu OBYWATEL.GOV.PL.
  4. Gdy musisz potwierdzić swoją tożsamość, skorzystaj z profilu zaufanego (eGo). Jest to oficjalny sposób na potwierdzenie tożsamości obywatela. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.
  5. Serwis jest zabezpieczony między innymi przez firewall, urządzenia zabezpieczające serwer, urządzenia szyfrujące oraz fizyczne środki bezpieczeństwa. Dostępu do danych udzielamy jedynie tym pracownikom i podmiotom, które muszą mieć do nich dostęp, aby je przetwarzać wyłącznie w celach opisanych w polityce prywatności.