Zasiłki i pomoc finansowa

Jak wziąć urlop rodzicielski, dostać dofinansowanie albo ulgę oraz jak dostać zasiłek z ZUS. Sprawdzone informacje i wskazówki dla Ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Zasiłki i pomoc finansowa

 • Uzyskaj becikowe

  Urodziło ci się dziecko? Pamiętaj, że możesz dostać pomoc finansową od państwa — becikowe.

 • Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej

  Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z darmowej pomocy prawnej. Adwokaci, radcy prawni oraz doradcy podatkowi pomogą ci przed skierowaniem sprawy do sądu lub w sytuacjach, które nie wymagają postępowania sądowego. Darmową pomoc uzyskasz w ponad 1500 punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w całym kraju. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Skorzystajcie z urlopów rodzicielskich

  Urodziło wam się dziecko? Chcecie wziąć urlop, żeby się nim opiekować? Sprawdźcie, jakie są rodzaje urlopów rodzicielskich i jak z nich skorzystać.

 • Uzyskaj Kartę Dużej Rodziny

  Masz troje dzieci lub więcej? Dzięki Karcie Dużej Rodziny dostaniecie zniżki na różne towary i usługi - na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Dowiedz się, jak ją dostać.

 • Rodzina - portal informacyjny

  Chcesz sprawdzić, ile urlopu rodzicielskiego ci przysługuje? Szukasz dofinansowania na pierwsze mieszkanie? Skorzystaj z portalu rodzina.gov.pl. Tu, w jednym miejscu, znajdziesz informacje przydatne wszystkim członkom rodziny — od najmłodszego do najstarszego.

 • Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych”

  Chcesz kupić mieszkanie lub dom? Pamiętaj, że możesz dostać dofinansowanie z budżetu państwa (tak zwane dofinansowanie wkładu własnego). Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych” (MdM). Program MdM to program dla młodych osób, które chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym i w tym celu biorą kredyt hipoteczny. Jeśli korzystasz już z programu MdM, możesz dodatkowo ubiegać się o częściową spłatę kredytu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o programie MdM.

 • Uzyskaj zasiłek opiekuńczy na opiekę nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat

  Nie możesz pracować, bo musisz zostać w domu i opiekować się zdrowym dzieckiem, które ma mniej niż 8 lat? Pamiętaj, że przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może dostać taki zasiłek.

 • Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia chorobowego

  Kończy się twój zasiłek chorobowy, a ty dalej nie możesz pracować? Wiesz jednak, że leczenie lub rehabilitacja pozwoliłyby ci wrócić do pracy? Pamiętaj, że możesz dostać świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy (360 dni). Dowiedz się, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.

 • Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia wypadkowego

  Dostajesz zasiłek chorobowy z powodu wypadku przy pracy albo choroby zawodowej? Jeśli twój zasiłek się kończy, a ty nadal nie możesz wrócić do pracy, pamiętaj, że przysługuje ci świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Możesz je dostać, jeśli dalsze leczenie lub rehabilitacja umożliwią twój powrót do pracy. Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy. Sprawdź, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.

 • Uzyskaj zasiłek pogrzebowy

  Organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma wydatkami. Dlatego pamiętaj, że możesz dostać zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Sprawdź, kto może dostać taki zasiłek i jak go uzyskać.

 • Zgłoś się do urzędu pracy

  Szukasz pracy? Możesz skorzystać z pomocy w jej szukaniu. Zgłoś się do powiatowego urzędu pracy.

 • Uzyskaj zasiłek opiekuńczy na opiekę nad chorym dzieckiem

  Nie możesz iść do pracy, bo opiekujesz się chorym dzieckiem? Pamiętaj, że przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek.

 • Informacje o refundacji leków i innych produktów

  Możesz dostać dofinansowanie do zakupu leków, wyrobów medycznych albo niektórych środków spożywczych. Sprawdź, gdzie znajdziesz informacje o refundacji.

 • Skorzystaj z dofinansowania na zatrudnienie niani

  Chcesz zatrudnić nianię? Możesz podpisać z nią umowę uaktywniającą i skorzystać z dofinansowania z budżetu państwa. Sprawdź, jak podpisać umowę z nianią.

 • Uzyskaj rentę socjalną ZUS

  Jesteś osobą niezdolną do pracy? Sprawdź, czy masz prawo do renty socjalnej i czy dostaniesz pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

 • Skorzystaj z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego

  Jesteś osobą niepełnosprawną? Skorzystaj z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego. Taki wyjazd to połączenie aktywnej rehabilitacji z wypoczynkiem. Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie.

 • Uzyskaj dodatek mieszkaniowy

  Masz kłopoty finansowe i przez to masz problem z opłacaniem mieszkania? Skorzystaj z dodatku mieszkaniowego. Sprawdź, kto może dostać taki dodatek i jak go uzyskać.

 • Skorzystaj z rehabilitacji finansowanej przez ZUS

  Twoja choroba lub uraz może być przyczyną niezdolności do pracy? Złóż wniosek o rehabilitację finansowaną przez ZUS. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Skorzystaj z pomocy dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie lub bliskiej ci osoby przemoc psychiczną albo fizyczną? To oznacza, że jesteś osobą pokrzywdzoną w wyniku przestępstwa i masz prawo do bezpłatnej pomocy. Sprawdź, jaką pomoc możesz uzyskać i jak to zrobić.

 • Uzyskaj jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł

  Urodziło ci się dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem? Twoje dziecko ma nieuleczalną chorobę, która zagraża jego życiu? Jeśli nie ukończyło jeszcze 12 miesięcy, możesz dostać pomoc – jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł. Sprawdź, jak je uzyskać.

 • Skorzystaj z pomocy społecznej

  Stało się coś złego? Jesteś w trudnej sytuacji? Nie masz gdzie mieszkać ani za co żyć? Jesteś ofiarą przemocy albo masz kłopoty z dziećmi? Skorzystaj ze wsparcia – sprawdź, jak je uzyskać.

 • Skorzystaj z programu Rodzina 500+

  Skorzystaj z programu Rodzina 500+. Dzięki temu możesz dostać dodatkowe 500 zł dla swojego dziecka. Sprawdź, jak wypełnić wniosek 500+.

 • Oblicz dochód - program Rodzina 500+

  Chcesz skorzystać z programu Rodzina 500+, ale nie wiesz, jak obliczyć dochód na jedną osobę w twojej rodzinie? Sprawdź, jak to zrobić.

 • Skorzystaj z programu Dobry Start

  Skorzystaj z programu Dobry Start. Dzięki temu raz w roku możesz dostać dodatkowe 300 zł dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Sprawdź, jak i kiedy złożyć wniosek.

 • Emerytura - portal informacyjny

  Zastanawiasz się czy wybrać OFE, czy ZUS? Chcesz się dowiedzieć, w jakiej ilości i gdzie trafiają pieniądze na twoją przyszłą emeryturę? Odwiedź emerytura.gov.pl — źródło wiedzy na temat polskiego systemu emerytalnego.

 • Uzyskaj rentę z tytułu niezdolności do pracy

  Nie możesz pracować ze względu na swój stan zdrowia? Pamiętaj, że możesz dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Sprawdź, kto i jak może ją dostać.