Praca i biznes

Informacje o zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej,  interpretacjach podatkowych. Jak zyskać zasiłek. Sprawdzone informacje i wskazówki. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Praca i biznes

 • Praca - portal usługowy i portal informacyjny

  Szukasz pracy? Chcesz zarejestrować się w urzędzie pracy przez internet i ominąć kolejki na miejscu? A może jesteś pracodawcą i szukasz pracownika? Skorzystaj z dwóch portali Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS): praca.gov.pl i psz.praca.gov.pl. Dowiedz się, co możesz tam znaleźć i co załatwisz przez internet.

 • Zgłoś się do urzędu pracy

  Szukasz pracy? Możesz skorzystać z pomocy w jej szukaniu. Zgłoś się do powiatowego urzędu pracy.

 • Biznes - portal informacyjny

  Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, jak załatwić formalności? Prowadzisz firmę i chcesz załatwić sprawę urzędową przez internet? Chcesz sprawdzić, jakie prawa przysługują ci jako konsumentowi? Skorzystaj z portalu biznes.gov.pl.

 • Załóż jednoosobową działalność gospodarczą

  Chcesz założyć własną firmę? Załóż jednoosobową działalność gospodarczą. Żeby ją założyć — zarejestruj ją w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Sprawdź, jak to zrobić

 • Skorzystaj z pomocy dla konsumentów

  Masz nowe buty, które zepsuły się po zaledwie kilku dniach noszenia? Słuchawki zamówione przez internet są uszkodzone, a przedsiębiorca nie chce uznać twojej reklamacji? Biuro podróży proponuje ci umowę, która ma niedozwolone zapisy? Skorzystaj z pomocy dla konsumentów. Sprawdź, gdzie możesz zadzwonić, napisać i pójść, by uzyskać pomoc.

 • Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej - portal informacyjny

  Chcesz założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą? Chcesz uzyskać dane osób, które prowadzą firmy w Polsce? Wszystko to możesz zrobić szybko, bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z portalu Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEIDG) - firma.gov.pl.

 • Fundusze europejskie - portal informacyjny

  Szukasz informacji o funduszach europejskich? Chcesz uzyskać środki na realizację swojego projektu? Dowiedz się więcej na Portalu Funduszy Europejskich.

 • Uzyskaj zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego

  Potrzebujesz zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) — na przykład zaświadczenia o niekaralności? Zaświadczenie może być wymagane od kandydatów na stanowiska, na które ustawa wymaga niekaralności. Aby uzyskać zaświadczenie z KRK — złóż wniosek o udzielenie informacji o osobie. Jeśli jesteś obywatelem innego państwa UE — twoje dane zostaną sprawdzone również w rejestrze karnym tego państwa.

 • Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

  Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Podatkową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Sprawdź, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.

 • Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

  Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Dowiedz się, jak uzyskać od ministra finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje twoje wątpliwości.

 • Skorzystajcie z urlopów rodzicielskich

  Urodziło wam się dziecko? Chcecie wziąć urlop, żeby się nim opiekować? Sprawdźcie, jakie są rodzaje urlopów rodzicielskich i jak z nich skorzystać.

 • Uzyskaj zasiłek opiekuńczy na opiekę nad chorym dzieckiem

  Nie możesz iść do pracy, bo opiekujesz się chorym dzieckiem? Pamiętaj, że przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek.

 • Uzyskaj zasiłek opiekuńczy na opiekę nad zdrowym dzieckiem w wieku do 8 lat

  Nie możesz pracować, bo musisz zostać w domu i opiekować się zdrowym dzieckiem, które ma mniej niż 8 lat? Pamiętaj, że przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może dostać taki zasiłek.

 • Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Chcesz złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? A może chcesz sprawdzić, czy twój pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń? Pamiętaj, że wiele takich spraw możesz załatwić przez internet. Wystarczy, że założysz konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) i potwierdzisz swoją tożsamość.

 • Prawa konsumenta - portal informacyjny

  Jesteś konsumentem i chcesz złożyć reklamację wadliwego towaru? Masz wątpliwości, czy możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość? A może jesteś przedsiębiorcą i szukasz obowiązujących cię przepisów? Wszystkie informacje znajdziesz na portalu prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

 • Ustal swój kapitał początkowy

  Chcesz obliczyć, ile wyniesie twoja emerytura? Najpierw ustal swój kapitał początkowy. Sprawdź, jak to zrobić.