Podatki

Jak zdobyć interpretacje podatkowe, ulgę podatkową. Jak wypełniać formularze i zyskać zaświadczenia. Sprawdzone informacje i wskazówki dla Ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Podatki

  • Skorzystaj z ulgi podatkowej na dzieci

    Jeśli masz dziecko - przysługuje Ci ulga podatkowa. Dzięki niej Twój podatek będzie niższy. Dowiedz się, kto i kiedy może uzyskać ulgę na dziecko.

  • Zapłać podatek od czynności cywilnoprawnych (formularz podatkowy PCC-3)

    Zawierasz umowę? Jeśli nie płacisz podatku VAT, zapłacisz podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Sprawdź, kto płaci taki podatek i kto może być z niego zwolniony.

  • Złóż zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (formularz podatkowy SD-3)

    Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek? Jeśli dostajesz za darmo jakieś rzeczy albo prawa majątkowe (majątek) — złóż formularz podatkowy SD-3 i zapłać podatek od spadków i darowizn

  • Zgłoś otrzymanie majątku ze spadku lub darowizny (formularz podatkowy SD-Z2)

    Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeśli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz podatkowy SD-Z2. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zwrot części wydatków na materiały budowlane

    Osoby, które w ostatnich latach kupiły materiały budowlane na cele mieszkaniowe, mogą dostać zwrot części wydatków. Zwrot ten potocznie określa się zwrotem VAT, ponieważ jego wysokość jest obliczana na podstawie kwoty VAT. Sprawdź co zrobić, żeby dostać zwrot.

  • Uzyskaj zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka

    Jesteście małżeństwem i staracie się o pożyczkę lub kredyt? Bank może zażądać od Was zaświadczeń, że nie zalegacie z podatkami. Jeśli macie wspólność majątkową - możecie uzyskać takie zaświadczenie dla małżonka. Dowiedzcie się, jak je uzyskać.

  • Portal Podatkowy

    Szukasz informacji na temat podatków? Chcesz złożyć zeznanie podatkowe przez internet? Wejdź na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów.

  • Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

    Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Skarbową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Sprawdź, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.

  • Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

    Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Możesz dostać od ministra rozwoju i finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje twoje wątpliwości. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zapłać za posiadanie psa

    Masz psa? Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy masz zapłacić.

  • Zapłać podatek leśny

    Jesteś właścicielem lasu? Masz grunt oznaczony w ewidencji gruntów i budynków „Ls”, czyli las? Zapłać podatek leśny. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zapłać podatek rolny

    Masz ziemię, sad lub staw? Zapłać podatek rolny. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Wyznacz pełnomocnika do podpisywania elektronicznej deklaracji podatkowej

    Składasz deklarację podatkową przez internet? Możesz wyznaczyć pełnomocnika, żeby ją podpisał. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Odwołaj lub zmień pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznej deklaracji podatkowej

    Twoją elektroniczną deklarację podatkową podpisywał pełnomocnik? Chcesz go odwołać lub zmienić na kogoś innego? Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zapłać podatek od nieruchomości

    Budujesz dom? A może masz mieszkanie, działkę lub garaż? Dowiedz się, kiedy płacisz podatek od nieruchomości. Sprawdź, czy płacisz go samodzielnie, czy z innymi osobami.

  • Przekaż 1% podatku (jako emeryt lub rencista)

    Jesteś na emeryturze lub rencie, a z podatku rozlicza cię urząd skarbowy? Złóż PIT-OP, by przekazać 1% swojego podatku. Tu dowiesz się, jak to zrobić.

  • Podpisz JPK_VAT profilem zaufanym

    Prowadzisz firmę? Masz jednoosobową działalność gospodarczą? Płacisz VAT? Masz obowiązek wysyłać Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) z podpisem elektronicznym. Sprawdź, jak podpisać JPK_VAT bezpłatnym profilem zaufanym (eGo).

  • Podpisz dokument elektronicznie - wykorzystaj podpis zaufany

    Masz profil zaufany i chcesz go wykorzystać do podpisania dokumentu elektronicznego podpisem zaufanym? Chcesz sprawdzić, czy dokument elektroniczny jest podpisany i kto go podpisał? A może chcesz poznać treść podpisanego już dokumentu? Sprawdź, jak to zrobić.