Podatki

Jak zdobyć interpretacje podatkowe, ulgę podatkową. Jak wypełniać formularze i zyskać zaświadczenia. Sprawdzone informacje i wskazówki dla Ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Podatki

 • Skorzystaj z ulgi podatkowej na dzieci

  Jeśli masz dziecko - przysługuje Ci ulga podatkowa. Dzięki niej Twój podatek będzie niższy. Dowiedz się, kto i kiedy może uzyskać ulgę na dziecko.

 • Zapłać podatek od czynności cywilnoprawnych (formularz podatkowy PCC-3)

  Zawierasz umowę? Jeśli nie płacisz podatku VAT, zapłacisz podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Sprawdź, kto płaci taki podatek i kto może być z niego zwolniony.

 • Złóż zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (formularz podatkowy SD-3)

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek? Jeśli dostajesz za darmo jakieś rzeczy albo prawa majątkowe (majątek) — złóż formularz podatkowy SD-3 i zapłać podatek od spadków i darowizn

 • Zgłoś otrzymanie majątku ze spadku lub darowizny (formularz podatkowy SD-Z2)

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeśli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz podatkowy SD-Z2. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Zwrot części wydatków na materiały budowlane

  Osoby, które w ostatnich latach kupiły materiały budowlane na cele mieszkaniowe, mogą dostać zwrot części wydatków. Zwrot ten potocznie określa się zwrotem VAT, ponieważ jego wysokość jest obliczana na podstawie kwoty VAT. Sprawdź co zrobić, żeby dostać zwrot.

 • Uzyskaj zaświadczenie o wysokości zaległości podatkowych małżonka

  Jesteście małżeństwem i staracie się o pożyczkę lub kredyt? Bank może zażądać od Was zaświadczeń, że nie zalegacie z podatkami. Jeśli macie wspólność majątkową - możecie uzyskać takie zaświadczenie dla małżonka. Dowiedzcie się, jak je uzyskać.

 • Portal Podatkowy

  Szukasz informacji na temat podatków? Chcesz złożyć zeznanie podatkowe przez internet? Wejdź na Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów.

 • Uzyskaj podatkową interpretację indywidualną

  Prowadzisz firmę? A może zawodowo zajmujesz się rozliczaniem podatków? Nie wiesz, czy na pewno stosujesz właściwie przepisy prawa podatkowego? Nieważne, czy jesteś przedsiębiorcą, czy nie. Możesz poprosić Krajową Informację Podatkową o pomoc i dostać interpretację podatkową. Interpretacja może dotyczyć zarówno tych zdarzeń, które już się wydarzyły (stanów faktycznych), jak i zdarzeń, które dopiero planujesz (zdarzeń przyszłych). Sprawdź, jak uzyskać podatkową interpretację indywidualną.

 • Uzyskaj podatkową interpretację ogólną

  Masz dwie sprzeczne ze sobą decyzje lub interpretacje indywidualne od różnych organów podatkowych? Nie wiesz, do której z nich masz się stosować? Dowiedz się, jak uzyskać od ministra finansów podatkową interpretację ogólną, która rozwieje twoje wątpliwości.

 • Zapłać za posiadanie psa

  Masz psa? Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy masz zapłacić.