Ochrona zdrowia i ubezpieczenia społeczne

ZUS i NFZ: renta, świadczenie rehabilitacyjne, orzeczenie o niepełnosprawności, karta EKUZ. Sprawdzone informacje i wskazówki dla Ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii online

 • Skorzystaj z Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

  Chcesz sprawdzić historię swoich e-recept i e-skierowań? Nie pamiętasz, jaką dawkę leku lekarz przepisał twojemu dziecku? Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) i zyskaj dostęp do tych i wielu innych danych medycznych. IKP będzie ci potrzebne także do realizacji e-recept. Sprawdź, jak korzystać z IKP.

 • Uzyskaj Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

  Planujesz wakacje, pracę lub naukę za granicą? Obawiasz się, czy w razie choroby lekarze uznają twoje ubezpieczenie zdrowotne? Sprawdź, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

 • Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia chorobowego

  Kończy się twój zasiłek chorobowy, a ty dalej nie możesz pracować? Wiesz jednak, że leczenie lub rehabilitacja pozwoliłyby ci wrócić do pracy? Pamiętaj, że możesz dostać świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy (360 dni). Dowiedz się, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.

 • Uzyskaj świadczenie rehabilitacyjne z tytułu ubezpieczenia wypadkowego

  Dostajesz zasiłek chorobowy z powodu wypadku przy pracy albo choroby zawodowej? Jeśli twój zasiłek się kończy, a ty nadal nie możesz wrócić do pracy, pamiętaj, że przysługuje ci świadczenie rehabilitacyjne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Możesz je dostać, jeśli dalsze leczenie lub rehabilitacja umożliwią twój powrót do pracy. Takie świadczenie możesz dostawać nawet przez 12 miesięcy. Sprawdź, kto i w jakiej sytuacji może je otrzymać.

 • Uzyskaj orzeczenie o niepełnosprawności dla dziecka, które ma mniej niż 16 lat

  Twoje dziecko jest niepełnosprawne? Uzyskaj orzeczenie, które to potwierdzi. Dzięki niemu dziecko może skorzystać z wielu ulg i przywilejów. Sprawdź, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności.

 • Uzyskaj rentę z tytułu niezdolności do pracy

  Nie możesz pracować ze względu na swój stan zdrowia? Pamiętaj, że możesz dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Sprawdź, kto i jak może ją dostać.

 • Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Chcesz złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? A może chcesz sprawdzić, czy twój pracodawca zgłosił cię do ubezpieczeń? Pamiętaj, że wiele takich spraw możesz załatwić przez internet. Wystarczy, że założysz konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) i potwierdzisz swoją tożsamość.

 • Niepełnosprawni - portal informacyjny

  Chcesz dowiedzieć się, jakie prawa mają osoby z niepełnosprawnościami? A może jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić taką osobę? Wszystkie informacje na temat praw osób z niepełnosprawnościami oraz wiele innych znajdziesz na portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej — niepelnosprawni.gov.pl.

 • Emerytura - portal informacyjny

  Zastanawiasz się czy wybrać OFE, czy ZUS? Chcesz się dowiedzieć, w jakiej ilości i gdzie trafiają pieniądze na twoją przyszłą emeryturę? Odwiedź emerytura.gov.pl — źródło wiedzy na temat polskiego systemu emerytalnego.

 • Informacje o refundacji leków i innych produktów

  Możesz dostać dofinansowanie do zakupu leków, wyrobów medycznych albo niektórych środków spożywczych. Sprawdź, gdzie znajdziesz informacje o refundacji.

 • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - portal informacyjny

  Wyjeżdżasz za granicę na wakacje albo do pracy? Zastanawiasz się, czy twoje polskie ubezpieczenie zdrowotne będzie tam ważne? Wejdź na portal ekuz.nfz.gov.pl. Znajdziesz tam informacje o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dzięki niej uzyskasz niezbędną opiekę medyczną w krajach Unii Europejskiej (UE) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

 • Informator o lekach - portal informacyjny

  Szukasz informacji o leku? Czy jest na receptę? Czy jest refundowany? Sprawdź, gdzie znajdziesz te informacje.

 • Uzyskaj zasiłek chorobowy, gdy skończyło ci się ubezpieczenie

  Twoje ubezpieczenie chorobowe lub wypadkowe skończyło się, a ty chorujesz i nie możesz pracować? Możesz dostać zasiłek chorobowy. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj zasiłek chorobowy z powodu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

  Nie możesz pracować przez wypadek przy pracy? Chorujesz na chorobę zawodową? Możesz dostać zasiłek chorobowy. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj zasiłek chorobowy

  Chorujesz i nie możesz pracować? Możesz dostać zasiłek chorobowy. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj kartę parkingową

  Jesteś osobą niepełnosprawną albo pracownikiem placówki, która opiekuje się osobami niepełnosprawnymi? Chcesz parkować na tak zwanych kopertach? Sprawdź, jak uzyskać kartę parkingową.

 • Uzyskaj rentę socjalną ZUS

  Jesteś osobą niezdolną do pracy? Sprawdź, czy masz prawo do renty socjalnej i czy dostaniesz pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

 • Skorzystaj z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego

  Jesteś osobą niepełnosprawną? Skorzystaj z dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego. Taki wyjazd to połączenie aktywnej rehabilitacji z wypoczynkiem. Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie.

 • Uzyskaj orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

  Uważasz, że jesteś osobą niepełnosprawną i masz więcej niż 16 lat? Uzyskaj orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj orzeczenie o wskazaniach do ulg i uprawnień

  Masz orzeczenie o inwalidztwie, niezdolności do pracy albo do samodzielnej egzystencji? Możesz uzyskać orzeczenie o wskazaniach do ulg i uprawnień. Dzięki temu skorzystasz z takich samych przywilejów jak osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Ustal swój kapitał początkowy

  Chcesz obliczyć, ile wyniesie twoja emerytura? Najpierw ustal swój kapitał początkowy. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Skorzystaj z rehabilitacji finansowanej przez ZUS

  Twoja choroba lub uraz może być przyczyną niezdolności do pracy? Złóż wniosek o rehabilitację finansowaną przez ZUS. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Skorzystaj z pomocy w opiece nad dziećmi oraz w ich wychowaniu

  Chcesz się kogoś poradzić? Masz kłopoty z dzieckiem? Problemy wychowawcze albo w zorganizowaniu opieki po szkole? Może z powodu swojej choroby nie możesz zapewnić mu odpowiedniej pomocy? Dziecko ma problemy w kontaktach z rówieśnikami? Albo jesteś w trakcie rozwodu, a dzieci to bardzo przeżywają? Poinformowano cię, że nieodpowiednio zajmujesz się dziećmi, że grozi ci ich odebranie i umieszczenie w rodzinie zastępczej?

 • Korzystaj z bezpłatnych leków 75+

  Masz 75 lat i chcesz mieć leki za darmo? Szukasz aktualnego wykazu bezpłatnych leków dla seniorów? Potrzebujesz informacji o lekach 75+ dla siebie lub rodziny? Nie wiesz, kto takie leki może przepisać? Dowiedz się więcej o bezpłatnych lekach.

 • Zintegrowany Informator Pacjenta

  Chcesz poznać historię swoich wizyt u lekarza lub dowiedzieć się, ile kosztowało twoje leczenie? A może chcesz sprawdzić swoje zrealizowane recepty? Wszystkie te informacje znajdziesz w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). Sprawdź, jak z niego skorzystać.