Meldunek

Jak się zameldować. Meldunek czasowy, stały, zmiana meldunku dziecka. Zameldowanie cudzoziemca. Sprawdzone informacje i wskazówki dla ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Meldunek

 • Obowiązek meldunkowy

  Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że jest obowiązek meldunkowy. Dotyczy on obywateli polskich oraz cudzoziemców. Sprawdź informacje na ten temat.

 • Zamelduj się na pobyt stały lub czasowy dłuższy niż 3 miesiące

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Możesz to zrobić przez internet albo w urzędzie gminy.

 • Wymelduj się z pobytu stałego

  Zmieniasz miejsce stałego zamieszkania? Wymelduj się. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Wymelduj się z pobytu czasowego

  Gdy meldujesz się czasowo w jakimś miejscu — deklarujesz, jak długo będziesz tam mieszkać. Jeśli wyprowadzisz się przed tym terminem — zgłoś to w urzędzie. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Zamelduj się na pobyt stały (dla cudzoziemców)

  Jeśli jesteś cudzoziemcem i przeprowadzasz się do Polski na stałe, zamelduj się. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Zamelduj się na pobyt czasowy (dla cudzoziemców)

  Jesteś cudzoziemcem i planujesz pobyt w Polsce, który będzie trwał dłużej niż 30 dni? Wiesz jednak, że wrócisz potem do kraju, w którym mieszkasz na stałe? Na czas pobytu w Polsce zamelduj się na pobyt czasowy. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Dopisz się do spisu wyborców

  Nie chcesz lub nie możesz głosować w swoim lokalu wyborczym? Jeśli chcesz zagłosować w innym miejscu niż zazwyczaj – tam, gdzie będziesz przebywać w dniu wyborów — złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Sprawdź, jak to zrobić – przez internet lub w urzędzie.

 • Wpisz się do rejestru wyborców

  Chcesz głosować w miejscu swojego stałego zamieszkania? Nie masz tu meldunku? A może jesteś obywatelem innego kraju Unii Europejskiej i chcesz głosować w Polce — w gminie, w której mieszkasz na stałe? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców. Sprawdź, jak to zrobić — przez internet lub w urzędzie.

 • Zgłoś urodzenie dziecka

  Jeśli urodzi ci się dziecko, trzeba je zgłosić do odpowiedniego urzędu stanu cywilnego (USC). Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Sprawdź, jak zgłosić urodzenie dziecka – przez internet lub w urzędzie.