Meldunek

Jak się zameldować. Meldunek czasowy, stały, zmiana meldunku dziecka. Zameldowanie cudzoziemca. Sprawdzone informacje i wskazówki dla Ciebie. Wkrótce znajdziesz tu więcej usług.

Lista usług w kategorii K: Meldunek

 • Uzyskaj dowód osobisty

  Kończy się ważność twojego dowodu osobistego? Zbliżają się twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Możesz to zrobić w dowolnym urzędzie, niezależnie od adresu zameldowania. Wniosek o dowód możesz złożyć także przez internet. Sprawdź, jak uzyskać dowód osobisty.

 • Zgłoś urodzenie dziecka

  Każde nowo narodzone dziecko trzeba zgłosić do odpowiedniego urzędu stanu cywilnego (USC). Kierownik urzędu zarejestruje akt urodzenia dziecka, przekaże Ci jego numer PESEL i zamelduje je. Poniżej przedstawimy Ci, kiedy i jak zgłosić urodzenie dziecka oraz jakich dokumentów potrzebujesz.

 • Obowiązek meldunkowy

  Każdy polski obywatel, który mieszka w Polsce, musi pamiętać o obowiązku meldunkowym. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

 • Zamelduj się na pobyt stały lub czasowy dłuższy niż 3 miesiące

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Wymelduj się z pobytu stałego

  Zmieniasz miejsce stałego zamieszkania? Pamiętaj, żeby się wymeldować. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Wymelduj się z pobytu czasowego

  Gdy meldujesz się czasowo w jakimś miejscu — deklarujesz jak długo będziesz tam mieszkać. Jeśli wyprowadzisz się przed tym terminem — zgłoś to w urzędzie. Sprawdź, jak to zrobić

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Każdy cudzoziemiec, który przebywa w Polsce dłużej niż 14 dni, musi się zameldować. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.

 • Zamelduj się na pobyt stały (dla cudzoziemców)

  Jeśli jesteś cudzoziemcem i przeprowadzasz się do Polski na stałe, musisz się zameldować. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

 • Zamelduj się na pobyt czasowy (dla cudzoziemców)

  Jeżeli jesteś cudzoziemcem przebywającym w Polsce dłużej niż 14 dni i planujesz powrót do kraju, w którym mieszkasz na stałe, musisz się zameldować na pobyt czasowy. Jeśli jesteś aktualnie zameldowany na pobyt stały w Polsce, nie musisz się meldować na pobyt czasowy. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.