Sprawdź historię pojazdu

Kupujesz używany samochód albo motocykl? Chcesz upewnić się, czy dane, które podaje właściciel, są prawdziwe? A może sprzedajesz samochód i chcesz pokazać klientom jego prawdziwą historię? Skorzystaj z usługi Historia Pojazdu. Dzięki niej uzyskasz bezpłatny dostęp do aktualnych danych z państwowego rejestru Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) oraz rejestrów zagranicznych.

Informacja o usłudze

Co możesz sprawdzić

Informacje o każdym używanym pojeździe. Na przykład:

 • ważność obowiązkowego badania technicznego oraz ubezpieczenia OC,
 • właściciela — czy jest to firma, organizacja czy osoba prywatna,
 • liczbę właścicieli pojazdu od momentu zarejestrowania w Polsce — łącznie z obecnym właścicielem,
 • terminy wykonanych badań technicznych,
 • czy jest wyrejestrowany albo kradziony,
 • dane techniczne — na przykład pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa,
 • stany licznika z badań technicznych (dane gromadzone od 2014 roku),
 • niektóre ryzyka dotyczące pojazdu odnotowane za granicą — na przykład informacje o tym, czy pojazd jest po wypadku lub czy był używany jako taksówka.

Jeżeli pojazd był wcześniej zarejestrowany w innym kraju, możesz sprawdzić zagraniczne ryzyka — o ile są dostępne. Dane o ryzykach są pobierane z systemu zewnętrznego i pochodzą między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i niektórych krajów europejskich — na przykład Belgii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii.

Możesz sprawdzić zagraniczne ryzyka, nawet jeśli pojazd NIE jest zarejestrowany w Polsce i NIE ma go w CEP. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co zrobić.

Usługa udostępnia informacje o każdym przeprowadzonym badaniu technicznym. Jeśli w usłudze nie ma informacji o badaniu technicznym — zobaczysz komunikat „Brak informacji o aktualnym badaniu technicznym”.

Pojazd, który nie ma ważnego badania technicznego i ubezpieczenia OC, nie może poruszać się po drodze.

Co zrobić

 1. Wejdź na stronę usługi Historia Pojazdu.
 2. Wpisz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji pojazdu, który chcesz sprawdzić.
 3. Kliknij przycisk Sprawdź pojazd.
 4. Informacje wyświetlą się od razu.
 5. Możesz je pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu — na przykład jako dowodu w sprawie.

Jeśli pojazdu nie ma w CEP, a chcesz sprawdzić jego dane zagraniczne — na przykład czy pojazd za granicą był kradziony, służył jako taksówka lub był zalany — potrzebujesz profilu zaufanego (eGo). Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

 1. Kliknij link do profilu zaufanego — znajdziesz go w komunikacie na górze ekranu.
 2. System przeniesie cię na stronę profilu zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Po zalogowaniu system przeniesie cię z powrotem do usługi Historia Pojazdu.
 4. Informacje wyświetlą się od razu — możesz pobrać je w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu — na przykład jako dowodu w sprawie.

Jeśli sprawdzasz pojazdy zagraniczne, logując się profilem zaufanym — możesz wyszukać maksimum 20 pojazdów w ciągu godziny.

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna.

Co przygotować

Dane pojazdu:

 • numer rejestracyjny,
 • numer VIN,
 • datę pierwszej rejestracji.

Znajdziesz je w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli chcesz kupić używany samochód — poproś o takie dane sprzedającego.

Jeśli chcesz sprawdzić dane zagraniczne pojazdu, którego nie ma w CEP, przygotuj również dane do logowania na swój profil zaufany.

Informacje

Podstawa prawna

Art. 80a ust. 2 i art. 80cb ust. 1 i 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity — Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)