Bezpieczeństwo

Jak zgłosić przestępstwo, jak zgłosić utratę książeczki wojskowej, Wojsko Polskie, zaświadczenie o służbie wojskowej. Sprawdzone informacje i wskazówki dla ciebie.

Lista usług w kategorii K: Bezpieczeństwo

  • Zostań żołnierzem zawodowym

    Pasjonujesz się wojskiem i chcesz służyć ojczyźnie? Zostań żołnierzem zawodowym. Sprawdź, jak możesz to zrobić.

  • Zostań żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych

    Chcesz służyć ojczyźnie i w przyszłości zostać żołnierzem zawodowym? Wstąp do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Sprawdź, jak to zrobić.

  • Uzyskaj zaświadczenie o przebiegu służby wojskowej

    Potrzebujesz zaświadczenia o przebiegu służby wojskowej? Może ci się przydać, na przykład, jeśli starasz się o status weterana lub weterana poszkodowanego. Sprawdź, jak uzyskać takie zaświadczenie.

  • Powiadom o utracie lub zniszczeniu książeczki wojskowej

    Zginęła ci książeczka wojskowa? A może jest zniszczona? Powiadom o tym komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU). WKU wystawi ci jej duplikat. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zgłoś zmianę miejsca zamieszkania do Wojskowej Komendy Uzupełnień

    Przeprowadzasz się? Poinformuj o tym komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU), żeby mógł skontaktować się z tobą w razie potrzeby, na przykład szkoleń wojskowych. Sprawdź, jak poinformować o tej zmianie.

  • Wojsko Polskie - portal informacyjny

    Szukasz informacji o wojsku polskim? Chcesz dowiedzieć się, jak działają polskie Siły Zbrojne? Odwiedź portal wojsko-polskie.pl.

  • Wezwij policję

    Jesteś świadkiem wypadku drogowego, napadu albo włamania? Słyszysz krzyki, widzisz bójkę lub inne niepokojące zdarzenie? Wezwij policję jak najszybciej. Dzięki temu sprawca może zostać złapany, a ty ochronisz siebie i innych przed jego kolejnymi działaniami. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Sprawdź organizatora kolonii albo obozu

    Twoje dziecko jedzie na kolonie albo obóz? Chcesz mieć pewność, że organizator takiego wypoczynku działa legalnie? A może twoje dziecko skarży się na opiekunów albo warunki na obozie? Sprawdź organizatora wypoczynku, a jeśli coś będzie nie tak — zgłoś to! Sprawdź, jak to zrobić.

  • Uzyskaj status weterana

    Masz za sobą udział w zagranicznej misji? Uzyskaj status weterana. Sprawdź, jak to zrobić i co zyskasz.

  • Uzyskaj status weterana poszkodowanego

    Jesteś osobą z problemami ze zdrowiem po wypadku, który miał związek z wykonywaniem twoich zadań w Polskich Kontyngentach Wojskowych? Masz chorobę lub choroby nabyte w trakcie misji i przez to przyznano ci odszkodowanie? Uzyskaj status weterana poszkodowanego. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Zgłoś przestępstwo

    Jesteś świadkiem albo ofiarą przestępstwa? Ktoś ukradł ci samochód albo rower? A może ktoś cię oszukał? Zgłoś takie zdarzenie na policji albo w prokuraturze. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży — infolinia

    Masz problemy w szkole lub w domu? Chcesz z kimś o tym porozmawiać? Zadzwoń na infolinię „Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży” i skorzystaj z pomocy.

  • Uzyskaj pomoc w sprowadzeniu dziecka uprowadzonego za granicę

    Ktoś bezprawnie uprowadził lub zatrzymał twoje dziecko za granicą? Skorzystaj z pomocy w jego sprowadzeniu na prawach konwencji haskiej. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci — infolinia

    Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku? W szkole, w której jesteś nauczycielem dochodzi do agresji i przemocy? Zadzwoń na infolinię „Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci”.

  • Rozwiąż spór przez mediację

    Chcesz rozwiązać spór ugodowo? Masz konflikt? Skorzystaj z mediacji. Sprawdź, jak to zrobić.

  • Skorzystaj z pomocy dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

    Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie lub bliskiej ci osoby przemoc psychiczną albo fizyczną? To oznacza, że jesteś osobą pokrzywdzoną w wyniku przestępstwa i masz prawo do bezpłatnej pomocy. Sprawdź, jaką pomoc możesz uzyskać i jak to zrobić.

  • Skorzystaj z pomocy w opiece nad dziećmi oraz w ich wychowaniu

    Chcesz się kogoś poradzić? Masz kłopoty z dzieckiem? Problemy wychowawcze albo w zorganizowaniu opieki po szkole? Może z powodu swojej choroby nie możesz zapewnić mu odpowiedniej pomocy? Dziecko ma problemy w kontaktach z rówieśnikami? Albo jesteś w trakcie rozwodu, a dzieci to bardzo przeżywają? Poinformowano cię, że nieodpowiednio zajmujesz się dziećmi, że grozi ci ich odebranie i umieszczenie w rodzinie zastępczej?

  • Sprawdź, co zrobić, jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie

    Jesteś świadkiem przemocy w rodzinie? Chcesz to zgłosić, ale nie wiesz jak? Sprawdź, co możesz zrobić.

  • Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

    Doświadczasz przemocy w rodzinie? Sprawdź, z jakiej pomocy możesz skorzystać.