Bezpieczeństwo

Jak zgłosić przestępstwo, jak zgłosić utratę książeczki wojskowej, Wojsko Polskie, zaświadczenie o służbie wojskowej. Sprawdzone informacje i wskazówki dla ciebie.

Lista usług w kategorii K: Bezpieczeństwo

 • Zostań żołnierzem zawodowym

  Pasjonujesz się wojskiem i chcesz służyć ojczyźnie? Zostań żołnierzem zawodowym. Sprawdź, jak możesz to zrobić.

 • Zostań żołnierzem Narodowych Sił Rezerwowych

  Chcesz służyć ojczyźnie i w przyszłości zostać żołnierzem zawodowym? Wstąp do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj zaświadczenie o przebiegu służby wojskowej

  Potrzebujesz zaświadczenia o przebiegu służby wojskowej? Może ci się przydać, na przykład, jeśli starasz się o status weterana lub weterana poszkodowanego. Sprawdź, jak uzyskać takie zaświadczenie.

 • Powiadom o utracie lub zniszczeniu książeczki wojskowej

  Zginęła ci książeczka wojskowa? A może jest zniszczona? Powiadom o tym komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU). WKU wystawi ci jej duplikat. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Zgłoś zmianę miejsca zamieszkania do Wojskowej Komendy Uzupełnień

  Przeprowadzasz się? Poinformuj o tym komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień (WKU), żeby mógł skontaktować się z tobą w razie potrzeby, na przykład szkoleń wojskowych. Sprawdź, jak poinformować o tej zmianie.

 • Wojsko Polskie - portal informacyjny

  Szukasz informacji o wojsku polskim? Chcesz dowiedzieć się, jak działają polskie Siły Zbrojne? Odwiedź portal wojsko-polskie.pl.

 • Wezwij policję

  Jesteś świadkiem wypadku drogowego, napadu albo włamania? Słyszysz krzyki, widzisz bójkę lub inne niepokojące zdarzenie? Wezwij policję jak najszybciej. Dzięki temu sprawca może zostać złapany, a ty ochronisz siebie i innych przed jego kolejnymi działaniami. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Sprawdź organizatora kolonii albo obozu

  Twoje dziecko jedzie na kolonie albo obóz? Chcesz mieć pewność, że organizator takiego wypoczynku działa legalnie? A może twoje dziecko skarży się na opiekunów albo warunki na obozie? Sprawdź organizatora wypoczynku, a jeśli coś będzie nie tak — zgłoś to! Sprawdź, jak to zrobić.

 • Uzyskaj status weterana

  Masz za sobą udział w zagranicznej misji? Uzyskaj status weterana. Sprawdź, jak to zrobić i co zyskasz.

 • Uzyskaj status weterana poszkodowanego

  Jesteś osobą z problemami ze zdrowiem po wypadku, który miał związek z wykonywaniem twoich zadań w Polskich Kontyngentach Wojskowych? Masz chorobę lub choroby nabyte w trakcie misji i przez to przyznano ci odszkodowanie? Uzyskaj status weterana poszkodowanego. Sprawdź, jak to zrobić.

 • Zgłoś przestępstwo

  Jesteś świadkiem albo ofiarą przestępstwa? Ktoś ukradł ci samochód albo rower? A może ktoś cię oszukał? Zgłoś takie zdarzenie na policji albo w prokuraturze. Sprawdź, jak to zrobić.